Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

V Ogólnopolski Zjazd Katedr Prawa Prywatnego Międzynarodowego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Baner Nauka przyszłością Krakowa

BIZNES I NAUKA W KRAKOWIE

Kraków - ze względu na siłę demograficzną, ekonomiczną, społeczną i naukowo kulturową - jest drugim miastem Polski. Posiada unikalne walory, na których opiera rozwój gospodarczy oraz wzrost jakości życia. Dysponuje wysokiej jakości kapitałem ludzkim, jest miastem świadomego wyboru miejsca zamieszkania, pracy, nauki, spędzania wolnego czasu dla ludzi wykształconych i kreatywnych. Priorytetem jest zrównoważony rozwój i możliwość sprostania konkretnym wyzwaniom przy umiejętnym wykorzystaniu własnych zasobów.

 

Widok Rynku Głównego w Krakowie od strony wlotu ulicy Grodzkiej Ośrodek akademicki, z działającym od 650 lat Uniwersytetem na czele, jest trwale zespolony  z miastem i w unikalny sposób buduje niepowtarzalny zasób wiedzy. Jest kluczem  do konkurencyjności i innowacyjności nie tylko Krakowa, ale także całego regionu. Rozwijająca się intensywnie gospodarka oparta na wiedzy to zupełnie nowy proces w życiu gospodarczym Miasta, który włącza go w obieg nowoczesnej ekonomii świata.

 

Nadrzędnym celem jest, by Kraków był nie tylko miastem nowoczesnym, ale i dumnym  z historycznego dziedzictwa. By był otwartą, bogatą, przyjazną i bezpieczną metropolią, tętniącą kulturą. Inteligentne zarządzanie i wzmacnianie sfery nowoczesnych usług oraz sektora badawczo-rozwojowego jest fundamentem rozwoju Krakowa – miasta, w którym stawia się na  innowacyjność i efektywną współpracę nauki i biznesu.

Widok Sukiennic na Rynku Głównym

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się  możliwościami, jakie oferuje magiczny Kraków – zakorzeniony w tradycji, uwrażliwiony na codzienność i otwarty na rozwój: https://business.krakow.pl/.

 

Autorem zdjęć jest Piotr Krochmal.

Odwiedź "Biznes i Nauka w Krakowie" na Facebooku
 
Pliki do pobrania
pdf
Broszura miasta Krakowa